A werkfilmből megtudhatjuk, hogy milyen kihívásoknak és spontán helyzeteknek vannak kitéve a természetfilmesek, és milyen, amikor napokat dolgoznak úgy, hogy végül semmilyen felhasználható eredménye nem születik a munkájuknak. A néző csak a legszebb pillanatokat látja a filmekben, amelyek sokszor több év munkájának eredményei. A filmeseknek a türelmen kívül a szerencsére is szükségük van, hiszen az állatokkal és az időjárással nem lehet előre egyeztetni. Egy-egy jó pillanatért jó helyen, és jó időben kell lenniük, és alázattal várni.
Többek között az is kiderül, mi az a kameracsapda, mire szolgál a parabolamikrofon, vagy, hogyan szemlélteti az idő múlását egy csipkebokor.
A vadlovak megmentésének hortobágyi sikertörténetét is bemutató videóból megtudhatjuk, miért választotta őket filmje témájául Török Zoltán. Kerekes Viola természetvédelmi mérnök pedig elmeséli, hogyan tudják megkülönböztetni a szinte azonos kinézetű lovakat egymástól, sőt, az is kiderül, hogy milyen kíváncsiak ezek a szép állatok.
A Przsevalszkij-lovak egyszer már majdnem kihaltak, de hála a kutatóknak úgy néz ki, megmenekültek. A legtöbben nem is tudják, hogy Magyarországon, a Hortobágyon él az egyik legnagyobb fennmaradt populációjuk. A Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságon belül található Pentezug, ahol a vadlovak élnek. Csak a kutatók és természetőrök látogathatják Pentezugot, ahova most a kisfilm által a néző is betekintést nyerhet.